Dzisiaj

poniedziałek, 27 wrzesień 2021 Damiana i Wincentego

Zmiana rozmiaru tekstu

RSS i mapa serwisu

Biuletyn Informacji Publicznej

DOK - Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

MENU

Menu

Chór Kanon

 CHÓR „KANON”

Chórmistrz: Tadeusz Krupnik
Powstał w 2004r. Stworzyli go pasjonaci muzyki, którzy pokonywali rutynę codzienności przez wspólne śpiewanie, koncertowanie i wyjazdy na przeglądy i konkursy.
Chórzyści, dzięki dobremu przygotowaniu wokalnemu, zdobywali wiele nagród np. na Ogólnopolskim Festiwalu Polszczyzny i Pieśni Kresowej „Wielkie Bałakanie” w Żarach, w Przeglądach Pieśni i Piosenki Lwowskiej w Świdnicy, na Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Żarowie czy podczas Spotkań Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach.
Chór ma bogaty, stylistycznie zróżnicowany repertuar, który tworzą utwory kresowe, pieśni patriotyczne, liturgiczne, ludowe, popularne piosenki biesiadne, a także dzieła muzyki dawnej różnych epok.
„Kanon” aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Dzierżoniowa. Bierze udział w uroczystościach i akademiach. Występuje np. podczas jarmarków bożonarodzeniowych i pszczelarskich, spotkań organizacji seniorskich, festynów parafialnych.
Zespół wyjeżdża z koncertami np. do Pieszyc, Piławy Górnej, Dusznik-Zdroju, Wojsławic.
Zapraszamy wszystkich pasjonatów muzyki, którzy chcą rozwijać swoje wokalne umiejętności, którzy chcą twórczo spędzać wolny czas.
Uczestnicy: osoby od 15 roku życia.

CHÓR KANON

 

Środa:

9.00-11.00

Koszt uczestnictwa:
100 zł za rok artystyczny dla mieszkańców Dzierżoniowa.
150 zł za rok artystyczny dla osób spoza Dzierżoniowa.

 

Kup bilet on-line