Dzisiaj

poniedziałek, 27 wrzesień 2021 Damiana i Wincentego

Zmiana rozmiaru tekstu

RSS i mapa serwisu

Biuletyn Informacji Publicznej

DOK - Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

MENU

Menu

Orkiestra Dęta

MIEJSKA ORKIESTRA DĘTA
Kapelmistrz: Dariusz Piechowiak
Zespół istnieje od 2009r. Ma w swoim repertuarze ponad 120 utworów, reprezentujących różne style muzyczne – marsze, polki, jazz, blues, rock, muzykę filmową. Uczestniczy w wielu uroczystościach na terenie gminy, powiatu i województwa. Jest otwarty na współpracę i chętnie angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia artystyczne. Jego koncerty noworoczne, „Muzyka polska” czy „Muzyka z bajek” cieszą się dużym zainteresowaniem dzierżoniowian.
Orkiestra koncertuje głównie na Dolnym Śląsku (np. Dworek Chopina w Dusznikach-Zdroju, Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu). Koncertowała również za granicą – Lanškroun (Czechy), Hajdúszoboszló (Węgry).
Orkiestra bierze udział w przeglądach i festiwalach np. w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Olszynie, Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Świeradowie-Zdroju (2. miejsce w 2016r.).
Orkiestra przygotowuje koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży np. „Poznajmy orkiestrę dętą”, „Puzon – trąbka dwa żywioły”.
Muzycy orkiestry prowadzą także lekcje gry na instrumentach perkusyjnych, trąbce, flecie, klarnecie, saksofonie. Zapraszamy na nie tych, którzy chcą rozpocząć swoją muzyczną przygodę, jak i tych, którzy chcą pogłębić swoje muzyczne umiejętności.

Poniedziałek:

17.00 - 19.00

Czwartek:

17.00 - 19.00

Nauka gry na instrumentach:
instrumenty perkusyjne – 15 zł za lekcję (45 minut),
inne instrumenty – 25 zł za lekcję (45 minut),
Uczestnicy: dzieci, młodzież i dorośli.

 

 

 

 

Kup bilet on-line