Dzisiaj

poniedziałek, 27 wrzesień 2021 Damiana i Wincentego

Zmiana rozmiaru tekstu

RSS i mapa serwisu

Biuletyn Informacji Publicznej

DOK - Dzierżoniowski Ośrodek Kultury

MENU

Menu

ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA "ŚLĘŻANIE" i MAŻORETKI

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĘŻANIE”
Instruktorzy: Anna Trzeciak, Lubomir Szmid.
Historia zespołu zaczęła się w 1978r. Uczestnicy zajęć poznawali polską kulturę ludową, tańczyli i śpiewali. Zespół miał bogaty repertuar i dawał wiele koncertów. Odnosił również wiele sukcesów. Występował w Polsce i w Europie.
W 2013r. „Ślężanie” obchodzili 35-lecie, co było pięknym podsumowaniem dorobku kilku pokoleń miłośników tańca ludowego. Później przez moment zespół… nie działał. Reaktywowano go w 2017r. Powrócili niektórzy dawni tancerze, ale pojawili się też inni. Wykorzystując wcześniejsze doświadczenia, tworzy on teraz nową tradycję. Zespół ma ciekawy repertuar, na który składają się tańce z Dolnego i Górnego Śląska oraz tańce narodowe: polonez, mazur, krakowiak, kujawiak, oberek.
„Mali Ślężanie” spotykają się od listopada 2017r. Głównym celem działalności zespołu jest roztańczenie i rozśpiewanie dzieci i uwrażliwienie ich na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu. Pracując w zespole folklorystycznym, dzieci poznają kulturę narodową, urok ludowych melodii, piękno tańców i urodę strojów. Kultywowanie tradycji ojców i dziadów daje im zrozumienie własnego dziedzictwa.

MAŻORETKI działają od 2018r. Wielokrotnie uświetniały swoimi występami imprezy organizowane na terenie miasta. W swoim repertuarze mają tańce typowo marszowe, ale również disco dance oraz charakterystyczne. Cechą Mażoretek jest umiejętność żonglerki pałeczką, zwaną batonem, a to jest bardzo widowiskowe.
Zapraszamy wszystkich wrażliwych na piękno polskiego folkloru, otwartych na świat i gotowych na niezwykłą muzyczno-taneczną przygodę.
Uczestnicy: „Mali Ślężanie” – dzieci od 8 roku życia, „Ślężanie” – młodzież i dorośli.

Wtorek:

17.00 - 19.00

Koszt uczestnictwa:
100 zł za rok artystyczny dla mieszkańców Dzierżoniowa.
150 zł za rok artystyczny dla osób spoza Dzierżoniowa.

 

Kup bilet on-line